نحوه جوجه کشی بلدرچین

نحوه جوجه کشی بلدرچین

 بلدرچین ها دارای نژاد های مختلفی هستند ولی بیشترین نژادهایی که در ایران پرورش می یابند، نژاد معمولی و ژاپنی می باشند که از میزان تخم گذاری بالاتری برخوردار بوده و سرعت رشد بیشتری نیز نسبت به سایر نژاد ها دارند.
🔅برای خرید تخم های نطفه دار بلدرچین به نزدیک ترین سالن های پرورش بلدرچین مراجعه کنید، زیرا هر چه مکان دورتر باشد، احتمال مرگ نطفه ها حین جا به جایی وجود خواهد داشت.
🔅برای اطمینان از تازه بودن تخم ها می توانید چند عدد از آنها را به صورت تصادفی انتخاب نموده و درون ظرفی پر از آب گرم قرار دهید، اگر تخم ها بر روی آب شناور شدند پس تازه هستند ولی اگر به زیر آب منتقل شدند کهنه هستند.
🔅دمای مناسب برای نگهداری تخم های نطفه دار ۱۵ درجه سانتی گراد و رطوبت مناسب ۶۰ درصد می باشد، در صورتی که محیط ذخیره تخم ها بسیار گرم یا بسیار سرد باشد، کیفیت تخم ها کاهش خواهد یافت، لطفا به این مورد نیز توجه نمایید.
🔅هر چه تخم ها تازه تر باشند ، احتمال جوجه شدن آنها بیشتر خواهد بود، بنابراین در خرید تخم ها هیچ عجله ای نکنید خرید خرد خرد تخم های با کیفیت بسیار عاقلانه تر از خرید انبوهی از تخم های بی کیفیت می باشد.
مراحل مهم در جوجه کشی از بلدرچین
🐦مرحله اول – خرید تخم نطفه دار با کیفیت؛ برای شروع جوجه کشی موفق باید تخم های نطفه دار با کیفیت و با ضریب تبدیل بالا خریداری نمایید و یا اگر بلدرچین های مولد دارید باید در تغذیه آنها دقت عمل های لازم را اعمال نمایید تا کیفیت تخم ها را بالا ببرید.

🐦مرحله دوم – خرید دستگاه جوجه کشی استاندارد؛ باید یک دستگاه جوجه کشی مخصوص جوجه کشی از تخم های نطفه دار بلدرچین تهیه نمایید، هر چه دستگاه هوشمند تر و اتوماتیک تر باشد، راندمان جوجه کشی افزایش خواهد یافت.

🐦مرحله سوم – تهیه مکان مناسب جوجه ها؛ تهیه مکان مناسب برای جوجه های تازه به دنیا آمده یک عامل کلیدی در سلامت و رشد جوجه ها خواهد بود. این مکان باید حتما دارای لامپ مادر مصنوعی ، دانخوری، آبخوری و وسایل گرمایشی و سرمایشی باشد.

🐦مرحله چهارم – تغذیه مناسب جوجه ها؛ در این مرحله شما باید جوجه ها را تحت مراقبت ویژه قرار دهید، و با غذای مخصوص و انواع مولتی ویتامین ها تغذیه کنید، تغذیه به موقع و درست جوجه ها در افزایش سرعت رشد آنها و سلامت آنها بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
تخم نطفه دار بلدرچین در دمای مشابه با تخم نطفه دار مرغ جوجه کشی می شوند.دمای مورد نیاز در دوران ستر برای بلدرچین ۳۷.۵ درجه و در دوران هچر ۳۷.۲ درجه می باشد.
به طور معمول طول دوره جوجه کشی بلدرچین 18 روز می باشد که15روز دوره ستر می باشد و 3 روز آخر دوره هچر. تخم ها در روزهای هفتم الی دهم باید نطفه سنجی انجام دهیم تا تخم های بدون نطفه را از دستگاه خارج کنیم.
سرعت رشد این پرنده در برابر سایر طیور نیز چشم گیر است به طوری که در کمتر از دو ماه به سن بلوغ خود میرسد و در ۵۰ روزگی شروع به تخم گذاری می کند.اگر شرایط محیطی و زندگی بلدرچین مناسب باشد در این سالها تا ۲۰۰ عدد تخم در سال می گذارد. بلدرچین ها اگر اصلاح نژاد نشده باشند ، در جنس نر خود وزنی در حدود 200-230گرم دارند ، در حالیکه بلدرچین های ماده کمی سنگین تر بوده و با وزن240-270 گرم دیده میشوند.وزن هر تخم بلدرچین حدودا ۱۰ گرم است این یعنی در حدود ۸ درصد از وزن خود بلدرچین تخم گذار.در بین بلدرچین ها نژاد بلدرچین ژاپنی معمولا متداول تر می باشد و نگهداری آن مناسب تر است.این نژاد در سن ۴۰ روزگی در صورت تغذیه مناسب به سن کشتار می رسد و وزنی در حدود ۲۵۰ دارد و اگر برای تخم گذاری پرورش داده شود در سال نزدیک به ۲۰۰ عدد تخم میگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید