تخم مرغ با کیفیت

مقدمه

نقص موجود در تخم مرغ یک نگرانی عمده برای تولید تجاری و سازمان های بازاریابی است. نتایج آن منجر به از دست دادن کارایی در محصول می شود و باید تخم مرغ های کیفیت پایین برای مصرف کننده برای کاهش زیان استفاده می شود. به ویژه تولید کننده باید قادر باشد مشکلات را به درستی و سربع مشخص کند. در این بخش اطلاعات ضروری در تولید تخم مرغ و کیفیت تخم مرغ بررسی می شود.

اطلاعات ضروری در تولید تخم مرغ و کیفیت تخم مرغ بررسی می شود. اطلاعات ارزشمندی در مورد تغذیه بهینه در مورد مرغ تخمگذار و اهمیت ویتامین ها و مواد معدنی برای بهینه سازی کیفیت تخم مرغ نیز توضیح داده می شود.

علاوه بر این، نقص تخم مرغ به طور مفصل به صورت زیر شرح داده شده است :

  • مدیریت میزان بروز احتمالی مرغ ها
  • علل احتمالی
  • راه حل ها

تغذیه ویتامین های مناسب برای مرغ تخم گذار

هدف کلی لایه های صنعت رسیدن به بهترین عملکرد، استفاده از خوراک و سلامت پرندگان است. همه موارد مغذی از جمله پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، ویتامین ها، مواد معدنی و آب برای فعالیتهای حیاتی ضروری هستند، اما ویتامین ها دارای اهمیت بیشتری هستند. آنها در سطوح مناسب مورد نیاز برای فعال کردن حیوانات به شکلی موثر در استفاده مواد مغذی دیگر در خوراک هستند. بنابراین، تغذیه مطلوب تنها زمانی رخ می دهد که شکلی موثر در استفاده تمام مواد مغذی دیگر در خوراک هستند. بنابراین، تغذیه مطلوب زمانی رخ می دهد که مرغ مخلوط درستی از عناصر کم مصرف در خوراک ارائه شده را استفاده و قادر به استفاده از مواد مغذی برای رشد،سلامت،تولید مثل و بقای آن باشد.

راه های تولید تخم مرغ با کیفیت

راه های تولید تخم مرغ با کیفیت شامل موارد زیر است :

حمل ونقل و نگهداری صحیح تخم مرغ

اصلاح نژاد و تغذیه

نگهداری نکردن خروس در گله

تعداد دفعات جمع آوری تخم مرغ و خشک نگه داستن بستر

تمیز کردن پوسته تخم مرغ کثیف

بررسی کیفیت تخم مرغ های خوراکی از لحاظ ظاهر

 

1- تخم مرغ با دانه های برجسته روی پوسته

این مورد در نژاد ها و سنین مختلف گله متغیر است. ممکن است یک مرغ مدت ها تخم هایی با دانه های برجسته تولید کند و میزان این برجستگیها نیز یکسان باشد. این موضوع هیچ ربطی با عنوان بیماری زا ندارد و درواقع این برجستگی ها ذرات کربنات کلسیم چسبیده روی پوسته است. کیفیت این پوسته ها به دلیل دانه های برجسته یا حفره های روی آن پایین است. مصرف ویتامین D3 به میزان بالا در جیره غذایی سبب افزایش این عارضه می شود. درحالی که میزان کلسیم جیره ارتباطی با این مسئله ندارد.

2- تخم مرغ با پوسته روزنه دار

گاهی خطوط نیمه شفاف یا روزنه روی تخم مرغ ها دیده می شود. معمولا این نوع تخم مرغ ها استحکام و وزن مخصوص کمتری دارند. بعضی از آن ها خراش بسیار کوچکی دارند که آب به سرعت از این خراش ها خارج، استحکام در ناحیه ی پوسته کم می شود. هنوز برای کاهش این موارد روش خاصی شناخته نشده است.

3- تخم مرغ های بدشکل

تخم مرغ های بدشکل به عنوان ضرر اقتصادی محسوب می شود. تعداد مرغ های داخل قفس با تعداد تولید این گونه تخم مرغ ها ارتباط مستقیم دارد و هرچه جمعیت داخل یک قفس بیشتر باشد موارد از این دست بیشتر است. غالبا این گونه تخم مرغ ها در هنگام صبح گذاشته می شوند و هنگام شیوع بیماری های برونشیت عفونی و نیوکاسل تولید می گردند. زمانی که مرغ ها در روش پرورش بستر پوشالی نگهداری می شوند و اغلب تخم مرغ ها هنگام شب تولید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید