نکات مربوط به پرورش جوجه یک روزه تا سن نیمچه (1)

1.مکان نگهداری 

– برای نگهداری هر 15 قطعه جوجه حداقل به یک متر مربع بستر نیاز می باشد. این مکان باید به لحاظ ساختمانی کاملا مناسب باشد. کف و دیواره ها سیمان کاری و قابل شستو شو و ضدعفونی باشد تا شاهد راندمان خوبی در زمان پرورش باشیم.

– سقف نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد و در ضمن کف و دیوار و سقف باید عایق گرما و سرما و صدا باشد تا از اتلاف انرژی در تابستان و زمستان و ورود سر و صدا به سالن پرورش جلوگیری شود.

– در زمستان دمای سالن پرورش باید حداقل 30-32 درجه باشد.

– تهویه آن طوری باشد تا از افزایش رطوبت بستر و تجمع گاز آمونیاک جلوگیری کند.

– بعد از ضدعفونی کف و دیوار با مواد شوینده و ضدعفونی کننده ، رول کاغذی مخصوص را کف پهن نموده و با استفاده از مخلوط فرمالین و پرمنگنات گاز فرمل ایجاد کرده و سالن را با تمام وسایل پرورش از قبیل دانخوری،آبخوری و … ضد عفونی شود.

– با توجه به تعداد جوجه یک روزه باید دانخوری و آبخوری قرار بدهیم ، برای مدت 45 روزه سعی شود از بهترین جیره استفاده شود تا شاهد رشد سریع و مناسب باشیم.

2. واکسیناسیون

چون هدف ما از پرورش نیمچه ، نگهداری مرغ برای تولید تخم می باشد بایستی برنامه واکسیناسیون هدف داری دنبال شود.با استفاده از روش هایی مثل تزریق زیر جلد، آشامیدنی، قطره چشمی و اسپری واکسن زده می شود.

واکسن های مورد استفاده در سنین مختلف با توجه به میزان آنتی بادی مادری در بدن جوجه در سنین متفاوت تزریق می گردد.

واکسن های مورد استفاده شامل : نیوکاسل، آبله، گامبورو، آنفولانزا، سندرم کاهش تخم، برونشیت، رئوویروس، رینوتراکئیت و … می باشد. واکسن را باید تحت نظر دامپزشک و با کمک افراد متخصص و دوره دیده و با کمک آزمایشگاهی تزریق گردد تا از صحیح بودن آن مطمئن شد.

3. بهداشت

اگر بهداشت محل نگهداری جوجه های یک روزه خوب رعایت نشود بیماری های متفاوتی گله را تهدید می کند. برای رعایت بهداشت کل محوطه مرغداری باید ضدعفونی و آهک پاشی گردد. در جلوی درب ورودی حوضچه ای تعبیه گردد و داخل آن از مایع ضد عفونی کننده پر شود تا هرگونه رفت و آمدی از داخل آن صورت پذیرد.

در مدخل سالن نگهداری جوجه ها کفش مخصوص سالن و ظرف کوچک ضدعفونی قرار داشته باشد و قبل از ورود به سالن حتما دوش گرفته شود و از لباس مخصوص یکبار مصرف مرغداری استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید