نکات نگهداری جوجه 45 روزه از زمان تحویل تا سن تولید

الف ) اقدامات اولیه بعداز تحویل جوجه : 

برای از بین بردن استرس از مولتی ویتامین و مکمل و الکترولیت و یا آب شکر میتوان استفاده کرد.

نکته : در صورت مشاهده یکدیگر خواری ( کانی بالیسم ) پروتئین جیره ، نمک ، املاح معدنی ، فضای کافی آب و دان افزایش یابد و از نور قرمز و پنجره قرمز و … استفاده شود.

نکته : دان آماده و  متناسب با مرحله قبلی پرورش از قبل مهیا شود.

نکته : با افراد با تجربه و دامپزشک مشورت کنید.

نکته : در صورت مشاهده مدفوع قرمز رنگ ، داروی ضد کوکسیدوز مثل دیاوروین،آمپرلیوم و … استفاده شود.

 

ب ) شرایط مکان نگهداری :

اکثر پرورش دهندگان در روستاها و شهر های کوچک هستند و فضای کافی برای نگهداری دارند پس در انتخاب فضای مناسب دقت شود شرایط عبارتند از :

  1. تعداد جوجه در متر مربع : بهتر است برای جلوگیری از تراکم و بیماری های ممکن در یک متر مربع 5 تا 7 قطعه نگهداری شود.
  2. حصارکشی: محل نگهداری توسط توری که یک قسمت آن مخصوص خوابیدن و استراحت شب باشد و به حالت مسقف و مکان دیگر نیز برای گردش روزانه مرغ در نظر گرفته شود.  حصار کشی به گونه ای باشد تا از ورود حیوانات شکاری ( پرندگان و گربه سانان ) جلوگیری کند. بهتر است محل خواب از جنس سیمان باشد تا به صورت مداوم تمیز و شست و شو گردد و مکان گردش خاکی باشد که برای تغذیه مرغ ها در آن علف کاشت.
  3. قرنطینه جوجه های تازه وارد : نگهداری جوجه های نیمچه تازه وارد دورتر از محل نگهداری مرغ های قبلی که در منزل وجود دارد یا دورتر از مرغ های همسایه باشد ، اگر رعایت نشود به علت اینکه نیمچه ها هنوز به شرایطی که مرغ های قبلی عادت کرده اند و به سن بلوغ نرسیده اند حساس هستند، سریعا دچار بیماری می گردند. معمولا مشاهده می شود که مردم بعد از چند روز از توزیع جوجه سالم در خصوص بیماری نیمچه های خود شکایت دارند.

علت : رعایت نکردن نکات بهداشتی نیمچه های حساس تازه وارد خود نسبت به شرایط مرغ های قبلی خود و همسایه ها می باشد ، پس نباید از اشتباه خود غافل بود. تردد افراد متفرقه به مکان نگخداری نیمچه ها تا عادت کردنشان به شرایط نگهداری شما ممنوع گردد.

  4. دمای مکان نگهداری : معمولا در فصل سرد بعد از تحویل نیمچه در تعداد زیاد و نگهداری در فضای کم و سرد ، جوجه ها برای فرار از سرما به یکدیگر نزدیک می شوند تا از گرمای بدن هم برای گرم کردن خود استفاده کنند، در این مواقع تعدادی از جوجه های دور هم جمع شده ب  اثر خفگی تلف می شوند. پس برای جلوگیری از موارد فوق باید دمای محل نگهداری در روزهای اول حدود 28 درجه و مناسب  با دمای مرغداری باشد تا به شرایط نگهداری شما عادت کنند. می توان از لامپ های گرمایشی مادر مصنوعی نیز استفاده نمود. در فصل تابستان حتما باید به تهویه مناسب مکان نگهداری جوجه ها دقت نمود تا از بروز و شیوع بیماری بین جوجه ها جلوگیری شود.

 5. بهداشت و پیشگیری : متقاضیان بعد از اینکه جوجه را خریداری کردند در جا های متفاوت نگهداری می کنند پس رعایت مقررات بهداشتی الزامی می باشد. موارد بهداشتی و پیشگیری عبارتند از :

با استفتده از نظر دامپزشک مجرب در فصول متفاوت واکسن تزریق شود که معمولا هر 4 ماه یکبار خصوصا فصل پاییز و زمستان که آلودگی بیشتر می باشد.

واکسن را می توان به صورت آشامیدنی، زیر جلدی، قطره چشمی و اسپری تزریق کرد.

توصیه می شود از واکسن های کشته نیوکاسل و آنفولانزا و برونشیت به صورت زیر جلدی پس گردن استفاده شود، چون مدت طولانی تر مرغ را در برابر بیماری ها ایمن می کند.

ج ) تغذیه :

چند روز اول باید جیره متناسب با جیره مصرفی مرغداری پرورش نیمچه باشد و بعدا می توان از گندم شکسته ، برنج شکسته ، ذرت و سویا ، نان خشک خیس شده بدون کپک ، اضافه سفره غذایی خود و غذای رستوران ها و هتل ها و تالار ها استفاده کرد. سعی شود از طبیعت برای پرورش و نگهداری پرنده استفاده شود مثل علف و … .

دیدگاهتان را بنویسید