عوامل تاثیر گذار بر تولید تخم در مرغان تخم گذار

مقدمه

بسته به نژاد و فصل شروع تولید تخم مرغ در طیور تخمگذار از 18- 22 هفتگی آغاز می گردد و سیکل تخمگذاری 12 ماه طول می کشد 6-8 هفته بعد از شروع تولید گله به پیک 90 درصدی می رسد تولید گله بعد از 12 ماه به 65 درصد خواهد رسید در طول تغیرات مرحله تولید و کاهش تدریجی تغیراتی در وزن تخم مرغ نیز حاصل می گردد هر آنچه که بتواند بر تولید گله تاثیر بگذارد بایستی مورد بررسی قرار گیرد مطالعه سابقه گله نیز در این امر مهم است مصرف غذا کیفیت و کمیت مصرف آب شدت و مدت روشنایی ، آاودگی های انگلی، بیماری ها ، مدیریت و فاکتور های محیطی، همگی بر تولید یک گله موثر می باشند.

الف ) دلایل غیر عفونی موثر بر تولید

            1. سن مرغ

طیور می توانند سال ها زنده مانده و به تولید خود ادامه دهند به طور کلی بعد از 2 یا 3 سال بسیاری از مرغ ها به طور معنا داری تولید خود را کاهش می دهند و این کاهش از پرنده ای که به پرنده دیگر متفاوت خواهد بود پس از گذراندنیک دوره تولک و استراحت مرغ های خوب می توانند 50 تا 60 هفته به تولید خود ادامه دهند مرغ هایی که تولید کمتری دارند و نیز سن آن ها بیشتر باشد برای تولید و تولک مناسب نمی باشند.

            2. تغذیه نامناسب

مرغ ها برای تولید مطلوب به یک جیره بالانس شده و کامل نیاز دارند زیرا که تغذیه ناکافی سبب افت تولید می شود که این حساسیت در خصوص انرژی ،پروتئین و کلسیم بیشتر است بدین سبب تامین دائمی نیاز های مرغان تخم گذار ضروری است. استفاده از دانه کامل، ضایعات و … به تنهایی باعث عدم تعادل جیره خواهند شد. بالانس نبودن جیره و تغذیه آن در مدت طولانی سبب پرولاپس مجرای عبور تخم می شود. بروز پرولاپس در پرندگان چاق و نیز به هنگام تولید تخم مرغ های خیلی بزرگ بیشتر است. پرولاپس سبب آسیب دائمی مرغ شده و در بسیاری از مواقع کشنده می باشد.

          3. کمبود یا نقص مواد مغذی

برخی از مواد مغذی مورد نیازی که باید در یک جیره غذایی باشد به شرح زیر است که نبود هرکدام باعث بروز مشکلات می شود که در مباحث بعدی به آن ها می پردازیم.

  • نمک
  • کلسیم
  • ویتامین D
  • پروتئین
  • چربی

           4. مسمومیت ها

همانطور که وجود مواد مغذی مختلفی در جیره غذایی طیور لازم است وجود مقادیر زیاد آن باعث مسمومیت و در نتیجه کاهش تخم گذاری می شود.

 

ب) اشتباهات مدیریتی

            1.قطع غذا

قطع غذا به مدت چندین ساعت سبب کاهش تولید تخم مرغ می شود وجود مکمل های مناسب و کافی در جیره ها ضروری است. درصورتی که غذا به مدت بیش از دو هفته در مزرعه ذخیره شود ممکن است دچار کپک زدگی شود بخصوص آنکه رطوبت غذا ها بالا باشد. در طول ذخیره سازی توان ویتامین های موجود در خوراک کاهش می یابد.

            2. قطع آب

آب یکی از مهمترین مواد مغذی اصلی است که حدود 70 درصد از وزن بدن را تشکیل می دهد. عدم دسترسی به آب به مدت چندین ساعت باعث کاهش تولید تخم مرغ می شود. مرغ ها به فقدان آب نسبت به فقدان غذا واکنش بیشتری نشان می دهند. آب مورد نیاز بسته به درجه حرارت و رطوبت نسبی، ترکیب غذا و میزان تولید تخم مرغ متفاوت است. مصرف آب به وزن بدن مرغ در وهله اول و سپس گرمای هوا بستگی دارد.

           3. کاهش طول روز

طیور برای تولید تخم مرغ به حداقل 14 ساعت روشنایی نیاز دارند. شدت روشنایی باید به میزانی باشد که بتواند با کاهش طول روز در پاییز و زمستان تولید تخم مرغ متوقف و پرریزی آغاز شود اما برای جوجه کشی مصنوعی میتوان در این فصل ها از روشنایی بیشتری استفاده کرد.

           4. درجه حرارت بالای آشیانه

درجه حرارت بالای محیطی مشکلات زیادی برای تمام طیور ایجاد می کند. در استرس گرمایی، مصرف غذا ف تولید تخم مرغ و اندازه تخم مرغ جوجه آوری را تحت تاثیر قرار می دهد. سایه، تهویه مناسب، تامین آب سرد کافی به کاهش اثرات نامطلوب استرس گرمایی کمک می کند.

ج) انگل خارجی

             1.مایت مرغان شمالی

مایت مرغان شمالی از انگل های خارجی بدن پرندگان است. مایت ها به دلیل مکیدن خون طیور سبب سوزش، خارش و کم خونی شدید پرندگان می شود و به دنبال آن کاهش بازده غذایی، تولید تخم مرغ و کم شدن مقاومت به بیماری ها مشاهده می شود.

             2. شپش ها

گونه های متعددی از شپش های جونده در گله های کوچک مشاهده می شود. شپش ها از زخم های پوستی، دلمه ها تغذیه کرده و محل زندگی آنها لابلای پرهاست. شپش ها به کمک قسمت های دهانی و چنگال های خود در روی پوست حرکت می کنند. سوزش و خارش دائمی پرندگان باعث ایجاد رفتار عصبی و غیر عادی شده و پرهای پرندگان ژولیده می گردد. در گله هایی که مورد تهاجم قرار گیرند افت تولید تا 100% می رسد اگرچه در برخی موارد کاهش تولید تا بیش از 20 درصد نیز می رسد.

              3. کک

در مرغان خانگی یکی از مشکلات بوده و باید ریشه کن شود. جنس های ماده در روی پوست نواحی سر و صورت زندگی می کنند و سبب سوزش، خارش شدید و در برخی موارد سبب کوری می شود.

د) انگل های داخلی       

این نوع انگل ها در داخل بدن حیوان زندگی میکند که سبب کاهش بازده غذایی ، رشد و کاهش تخم می شود انگل هایی مثل : نماتد ها و کرم کدو

ه) بیماری ها

در رابطه با بیماری ها در مطالب گذشته توضیح داده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید