روش شروع به کار در پرورش شتر مرغ (1)

مقدمه

از روزگار قدیم گوشت ، پوست ، پر و تخم های این حیوان به منظور تامین غذا ، لباس ، ابزار و حتی لوازم تزئینی و زیورآلات مورد توجه انسان قرار داشته است.

معمولی ترین شترمرغ دو رگه گردن سیاه جنوب آفریقاست که دارای ژن هایی از گردن قرمز شمال آفریقا ، گردن آبی جنوب آفریقا و نیز زیرگونه عربی که در حال حاظر منقرض شده است. شترمرغ همواره نیروی اندیشه و خلاقیت بشر را از اعصار اولیه تا امروز برانگیخته است.

اقلیم

شترمرغ ها در کلیه اقلیم ها قابل زیست و نگهداری اند، از اقلیم های بسیار سرد مانند آلاسکا تا گرم و خشک مانند صحرای آفریقا . اما هرچه به سمت اقلیم گرم و خشک پیش برویم کیفیت و کمیت محصولات تولیدی بهتر خواهد شد. تنها اقلیمی که برای پرورش شترمرغ توصیه نمی شود اقلیم گرم و مرطوب ( مناطق شرجی ) است زیرا تاثیر منفی بر تولید آن می گذارد.

منابع تولید

احداث مزرعه شترمرغ برای هرکسی پرماجراست. برای راه اندازی مزرعه شترمرغ به زمین ، نیروی کار، آب، مجوز و نقدینگی نیاز دارید. قبل از آغاز چنین پروژه ای برخی از جنبه های مورد نیاز را مورد بررسی قرار می دهیم.

زمین

باید بررسی کنید که چگونه از زمینی که در اختیار دارید استفاده کنید. بسته به اینکه چه گزینه هایی را در شروع کار در نظر گرفته اید باید تصمیم بگیرید که چه مقدار زمین برای جفت گیری ، نگهداری جوجه ها ، پرورش پرنده ها تا سن کشتار و تجهیزات جوجه کشی اختصاص دهید. ممکن است فضا های دیگری برای ساختمان های اداری، فروشگاه یا محل استراحت کارگران در نظر بگیرید.

گروه بندی معمول شترمرغ ها به صورت دسته های سه تایی یعنی یک نر و دو ماده است، اما شما ممکن است نگهداری جفتی ( یک نر و یک ماده ) یا دسته های چهارتایی ( یک نر و سه ماده ) و یا نگهداری دسته جمعی در نظر بگیرید. اما نگهداری جفتی و یا سه تایی توصیه می شود. چون کنترل عملکرد فردی هر پرنده امکان پذیر است.

فضای مورد نیاز برای پرورش دسته سه تایی 30 متر در 50 متر و در مجموع 1500 متر مربع است.

جوجه ها طی چهار هفته اول زندگی به فضای کمی نیاز دارند، فضای 2 متر در 10 متر برای 20 جوجه کافی است، لیکن جوجه ها سرعت رشد چشمگیری دارند ، با رشد جوجه ها نیاز به فضای پرورشی به سرعت افزایش می یابد.

بسته به شرایط آب و هوایی، جوجه ها هنگام شب به سالن نیاز دارند. در صورت وجود منبع گرمایی ، همه جوجه ها باید به این منبع گرمایی دسترسی داشته باشند. بر اساس احتیاجات بدنشان جوجه ها باید دور از حرارت بنشینند. وقتی جوجه ها مستقیما از هچر به زیر سایه بان در طول روز منتقل می شوند، در دو هفته اول به یک لامپ حرارتی در طول شب نیاز دارند.

سایه بان حتی به شکل سایه درخت عامل مهمی برای شترمرغ ها در هر سنی است. در مواقعی که در نظر دارید تجهیزات جوجه کشی مورد نیاز را خودتان داشته باشید، باید ابعاد اتاق مورد نیاز را در نظر داشته باشید که بستگی به ماشین جوجه کشی خریداری شده دارد. به اتاقی برای دستگاه جوجه کشی ، محلی برای تمیز کردن تخم ها و محلی اختیاری برای ذخیره تخم ها قبل از قرار دادن در دستگاه نیاز دارید.

کارگر

پرندگان بالغ باید دوبار در روز تغذیه شوند یک بار در اوایل روز و یک بار در وسط یا پایان عصر. جوجه ها باید حداقل پنج بار در روز سرکشی شوند ، وقتی تخم ها هفته ای یکبار گذاشته شوند جوجه کشی به طور روزانه و هچینگ روزی دوبار بررسی شود. همه این کار ها به نیروی انسانی نیاز دارد. عمل دیگری که نیاز شدیدی به نیروی کار دارد تمیز کردن لانه جوجه ها است تا جوجه ها از خوردن مدفوع باز داشته شوند ( بسته به تراکم، سطح و سن جوجه ها) به طور مشابه، چیدن تخم ها در دستگاه و نظافت هچر به زمان زیادی نیاز دارد. پس از اعمال مربوط به کارگران مزرعه، قسمت اعظم کار پرورش ، نظارت است. پیشگیری بهتر از درمان است و برطرف کردن نواقص پیش از بروز مشکل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

نظارت مداوم موثر است ، اما بهترین حالت این است که مولد ها غیر از زمان خوراک دادن و مع آوری تخم شترمرغ به حال خود رها شوند. انجام امور با یک شخص امکان پذیر است، ولی استفاده از دو یا چند نفر اسان تر بوده و استرس کمتری به همراه دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید