اشتغال زایی با پرورش شتر مرغ

صنعت گوشت و پوست شترمرغ امروز به عنوان یکی از قطب های مهم اقتصاد گوشتی در دنیا محسوب شده و حتی از تخم این پرنده آفریقایی می توان چند محصول عمده را بدست آورد.

امروزه گوشت شترمرغ به عنوان محصولی نادر و حتی کمیاب در برخی استانها شناخته شده نیست، یکی از دلایلی که مردم نسبت به گوشت شترمرغ اقبالی نشان نمی دهند کمیابی آن است ولی این درصورتی است که ارزش غذایی این پرنده بالاتر از گوشت گاو و گوسفند از لحاظ پروتئینی است.

گوشت شترمرغ، گوشتی مرغوب در بین پرندگان و محصولات گوشتی بوده که برای بیمارانی که دچار قندخون و چربی خون هستند بسیار مفید است.

یکی از مهمترین مزایای عمده پرورش شترمرغ صنعت پوست و حتی روغن آن است سن بلوغ شترمرغ 20 تا 30 ماه بوده و دراین مدت وزن این پرنده به 100 کیلو و حتی 120 کیلو می رسد که در این برهه به دلیل پروتئین های متعدد در گوشت و پوست این پرنده می توان از روغن های موجود در پوست آن بعد از ذبح به عنوان یکی از مهمترین دست آوردهای اقتصادی بعد از گوشت آن توجه کرد.

از صنعت گوشت شترمرغ بیش از 10 محصول عمده می توان به دست آورد، صنعت محصولات گوشتی و پوستی شترمرغ به عنوان یکی از مهمترین صنعت های جهان محسوب می شود که باید بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

همانگونه که پرورش این پرنده مزایایی دارد از طرفی معایبی دارد که نیازمند مراقبت های بالاست.

جان این پرنده به دلیل نداشتن کیسه صفرا همیشه در خطر است و حتی ممکن است با شنیدن صدای بلند سکته کند و جان خود را از دست بدهد که در این زمینه مراقبت از این پرنده الزامی است.

یکی از عمده مشکلات پرورش این حیوان در ایران، ندادن پروانه کشتار برای این پرنده است، ذبح این پرنده همانند ذبح چهارپایان بوده و شترمرغ به سن کشتار 42 کیلو گوشت دارد و در حدود 20 تا 90 تخم میگذارد و از نظر کیفیت در کشور رتبه یک را دارد.

شترمرغ از راسته پرندگان است که به دلیل جثه بزرگ و شباهتی که به شتر دارد به این نام خوانده می شود، رنگ طبیعی شترمرغ ماده قهوه ای کمرنگ و شترمرغ نر مشکی پررنگ با شاه پر های سفید است. منشا پیدایش شترمرغ آفریقاست که در اوایل قرن بیستم به دیگر نقاط جهان از جمله ایران انتقال یافته است. با پیشرفت تکنولوژی، بهره برداری از مزایای شترمرغ بسیار افزایش یافته و شترمرغ را تبدیل به پرنده بسیار با ارزشی ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید